Kā palīdzēt

Ik pārdienas, es lapā vai kādā no lapai piesaistītiem avotiem saņemu vēstules, vēstulēs galvenā tēma ir jautājums pēc konsultācijas par kādu no veselības likstu. Veselības jautājumos es konsultācijas neveicu, nu labi, ārkārtīgi retos gadījumos, ja uzreiz redzu kas par lietu. Bet kopumā nekonsultēju. Un zinu, ka daudzi to uztver kā kaut kādu manu augstprātību vai riebīgu raksturu- ko nenoliegšu, kas ir tas ir! Bet paskaidrošu, kāpēc nekonsultēju un ja arī uzdosiet jautājumu par savu veselību, es, visticamāk, to noignorēšu.
Dabas velšu kultūrā un tautas medicīnā nav diagnožu, tās ir klasiski pieņemtajā medicīnā un ar to saistītās nozarēs. Tāpēc, ja arī man nosauksiet kaut kādus svešvārdus, es pat nemēģināšu saprast, ko tas nozīmē, jo nav mans lauciņš. Ar tiem nosaukumiem jāvēršas pie konkrētās nozares speciālistiem. Protams, lasot lapā esošo informāciju, redzēsiet, ka informācija ir pievilkta klasiskajai medicīnai, kaut arī tas nav pareizi, šodienā citas izejas nav. Ja teksti būs atbilstoši tautas medicīnai, visticamāk, lielākoties lasītājs nesapratīs par ko tiek runāts.
Tautas medicīnā, dziednieki, zintnieki un citi šīs nozares speciālisti strādājot ar cilvēku, skatās kopumā uz cilvēku. Ne konkrēti vienā svešvārdā nosauktu likstu, bet kopumā, kā uz vienu veselu cilvēku. Un palīdzēt tie var tikai tai mirklī, kad izprot cilvēku kopumā. Veselība, diemžēl, nav aprakstāma ar vienu svešvārdu, ja nu vienīgi ar rupju.
Skatoties kopumā uz cilvēku (runājot, iztaujājot, iedziļinoties) var izprast, kas cilvēkam ir noticis, kā cilvēks jūtas un kāpēc! Var izzināt arī cēloņus, ne tikai sekas. Pēc šīs informācijas var jau tālāk izprast ko cilvēkam ieteikt un izveidot konkrētu ārstēšanās kursu.
Arī klasiskajā medicīnā, ja aiziesiet pie laba speciālista, tas pirms ārstēt kādu slimību, nosūtīs uz dažādām pārbaudēm, lai izsecinātu kas noticies. Arī klasiskās medicīnas speciālisti ar vienu vien diagnozes nosaukumu, dažādus cilvēkus ārstē dažādām metodēm.
Tautas medicīnas pārstāvjiem, protams, nav klasiskās medicīnas iespējas, pētīt cilvēku tik padziļināti, izmantojot dažādas fiziskas metodes. Tautas medicīnas pārstāvjiem ir pieredze, zināšanas, dažkārt, arī intuīcija un spēja ieklausīties cilvēkā. Tāpēc arī ne kurš katrs šajā nozarē var strādāt, ir jābūt talantam, vai kā to nosaukt- konkrētam, rakstura īpašību kopumam, kas padara cilvēku spējīgu palīdzēt citiem.
Saņemot vēstuli savā vēstuļu kastītē ar jautājumu, ko varētu palietot jhkdsfjhsdk {svešvārds} gadījumā. Godīgi, pat negribas atbildēt! Nenoliegšu ir patīkami, ka mani uztver, ka pēc viena svešvārda ieteikšu aš veselu ārstniecības kursu. Bet, diemžēl, es to nevaru.
Esmu gājis arī šādu ceļu un strādājis ar cilvēkiem veselības jautājumos, konsultējis un sadarbojies. Bet šobrīd es veidoju bezmaksas informācijas avotu, kur galvenais tēls ir ne saslimis cilvēks, bet daba, dabas veltes, dabas perspektīvas cilvēka dzīvē. Mans hobijs ir daba, ne slimības, cilvēks.
Varēt varu, bet negribu! Ticu, ka arī šobrīd, kā tas ir bijis vienmēr, ir cilvēki kuri strādā ar cilvēka veselības jautājumiem un ir gatavi iedziļināties. Katram darāms savs darbiņš!