Dabas velšu stereotipi
Ilgu laiku mums ir attīstījusies oficiālā medicīna, savukārt, dabas velšu pasaule gājusi tieši pretējā virzienā. Šāda parādība ir novērojama, praktiski, visās attīstošās valstīt, jo valsts attīstītāka, jo tālāka no dabas. Attīstība, kā tāda nav saistīta ar dabīguma principiem, bet gan tīri kapitālistiski pamatota. Un tad pienāk mirklis arī attīstītās valstīs, kad dabas velšu lietošana atgriežas, bet nu jau kā sava veida modes lieta. Ar saukļiem, ka viss ir ķīmisks un nestrādājošs, ka attīstība ir aizvedusi neceļos. Kas tā arī varētu būt, jo jau sākotnēji attīstība nav vērsta uz cilvēku.
Mums situācija ir mazliet vienkāršāka, mums saknes dabas velšu lietošanā ir tepat netālā pagātnē un mēs šo tradīciju vēl aizvien uzturam arī šodien. Taču pateicoties nesenas pagātnes režīmam, arī mums ir iemācīts domāt ačgārni. Veselība ir saistīta tikai ar oficiālās medicīnas uztveres principiem un tad nu arī no dabas velšu pasaules ir vēlme saņemt ko līdzvērtīgu medikamentu efektam.
Ar ko gan tas ir nepareizi? Medicīnas preparāti, galvenokārt, ir mono aktīvā elementa līdzeklis retāk vairāku līdzekļu kopums, kurš pēc pētījumiem ir nodrošinājis tādu vai savādāku efektu. Bet efekts vairāk vai mazāk ir vērsts vienā virzienā un tas pēc pētījumiem jau ir paredzams, plus kādas blaknes, kuras šis līdzeklis rada. Protams, ar izņēmumiem, ja atceramies, ka Viagra tika radīta, kā sirds zāles.
Dabas velšu pasaules līdzekļi ir pavisam savādāki un to darbības principi krasi atšķiras no oficiālās medicīnas. Dabas līdzekļus reti, kad lieto kā mono līdzekļus, tos kā likums lieto, kā dažādu dabas velšu kopumu. Jā, pēc pareizuma principiem, netiek lietotas arī mono tējas, kuras sastāv no viena auga, bet lieto maisījumus.
Lasot, kaut vai šo mājas lapu varat redzēt, ka katrai dabas veltei ir piemērojama iedarbība un norādītas konkrētas veselības problēmas, diagnozes uz kurām tā iedarbosies. Tad tās ir nepieciešams uztvert, kā virzienus, tie ir tikai tie kuri ir pētīti un, galvenokārt, pārņemti no mūsu senču pieredzes. Ja palūkosieties, tautas medicīnā pirms vairākiem gadsimtiem dabas veltes lietoja tieši tā, kā to pamato šodienas pētījumi, protams, ar izņēmumiem. Zinātne ir paņēmusi senču pieredzi un izpētījusi no sava skatu punkta, tādi apstiprinot vai noliedzot kādas dabas veltes efektivitāti. Nekādā gadījumā nedrīkst par zemu novērtēt zinātnisko ieguldījumu dabas velšu pasaulē, jo šodien par dabas veltēm mēs zinām ievērojami vairāk, kā agrāk, tieši, pateicoties, zinātnei. Un tas mazina mums riskus un atbrīvo no riskiem, piemēram, tagad zinām, ka ārstniecības tauksakni nedrīkst lietot iekšķīgi, savukārt, sarkanā mušmire nav nemaz tik bīstama, kā to agrāk uzskatīja. Vai kā to vēl aizvien uzskata daži ārsti, kuri nekad nav neko papildus pētījuši, ārpus skolās iegūtā. Un šādu piemēru ir daudz, kur zinātne ir ievērojami palīdzējusi dabas velšu pasaulei. Esam šodien galvas tiešu pārāki, par mūsu senčiem. Vienīgais, mums uzskati ir greizāki, kā bija senčiem.
Veidojot dažādus dabas velšu salikumus ir svarīgi saprast, ka iedarbību varat tikai prognozēt un nav svarīgi vai tā ir tēja, ziede vai kāds cits līdzeklis. Konkrētu efektu nenoteiksiet nekad, jo tāds vienkārši nevar būt, pateicoties Jūsu organisma reakcijai un konkrēto dabas velšu koncentrācijai salikumā, plus salikumā esošo dabas velšu sasvstarpējai reakcijai, kura izpaudīsies uz Jums un vēl daudz, daudz faktoru, kurus ir teju vai neiespējami paredzēt. Kas vēl interesanti, ka viens un tas pats ārstniecības līdzeklis uz diviem dažādiem cilvēkiem spēj iedarboties dažādāk, jo lai cik dīvaini nebūtu, bieži it kā pie vieniem slimības simptomiem, vienādām izpausmēm- cēloņi ir pilnīgi atšķirīgi un iedarbība nepieciešama uz dažādām sistēmām. Līdz ar to, es varu teikt droši, ka dabas velšu pasaule ir daudzkārt sarežģītāka no ārstniecības viedokļa, kā farmācija, bet nu arī daudzkārt efektīvāka, ja tiek pareizi realizēta.
Ar šo pārdomu rakstu es vēlos aicināt pārdomāt savu uztveri pret dabas velšu pasauli un iespējams, pat apziņā to nošķirt no medicīnas un farmācijas! Jā, medicīna un farmācija ir piesavinājusies sev dažādus apzīmētājus un atļāvusi tos izmantot tikai saistīti ar oficiāli pierādāmo medicīnu, bet mums interesē ne pierādāma, bet strādājošā.
Cīņa ar stereotipiem- tas ir pirmais solis, lai izprastu, kā strādā dabas velšu pasaule cilvēka dzīvē un ikdienā! Un, lai arī šķiet, ka tas nemaz tik ļoti nebremzē, tad stipri kļūdāties, kad no kastaņas gaidāt tomātus, sanāk diezgan aplauzties. Un nekad neizpratīsiet kastaņu, uztverot to kā tomātu.
Reāls piemērs no dzīves, izgatavoju ziedi, kura paredzēta pret vīrusiem, baktērijām un sēnītēm (Dzīvības ziede), šobrīd cilvēks ar to jau ir samazinājis redzamos asinsvadus uz ādas, samazinājis asinsvadus uz kājām, noņēmis tūsku. Kaut plānots bija uztaisīt ziedi pavisam kam citam! Un tā ar dabas velšu pasauli ir vienmēr, tā vienmēr darbosies ne tikai tur kur esat paredzējuši! Esam cilvēki, vēl ne pietiekami gudri, lai saprastu visus šos procesus!