Ziežu aizkulises
Tāpēc ziedes tiek gatavotas tikai pateicoties iekšējiem pētījumiem un nē, tie nav nekādi zinātniskie, tie ir mani personiskie, iekšējie, manām vajadzībām atbilstoši pētījumi, kuru rezultātā es realizēju savus pētnieciskos mērķus un iegūstu reāli strādājošas ziedes.
Vai ir gadījumi, kad iegūstu “nestrādājošas” ziedes? Nē, tādi gadījumi nav, kāpēc to sapratīsiet tālākā tekstā. Bet, protams, ir gadījumi, kad ir kādas konkrētas veselības izpausmes uz kurām ziede nav spējīga iedarboties. Aptuveni, varat iedomāties, kādus resursus prasa uztaisīt pilnvērtīgus klīniskos pētījumus uz dažādām cilvēku grupām, kuras sirgst ar konkrētām veselības problēmām. Kā, jau paši saprotat “populārās” saslimšanas ir tikai dažas, ja paņem no kopējā saslimšanu saraksta. Turklāt, katrs cilvēks ir arī individuāls ar savām īpatnībām, kuras arī ir jāņem vērā veicot klīniskos pētījumus. Pētījumi, medikamentiem, kuri tiek veikti šodienā, tie kas saucās klīniskie arī ir stipri aiz ausīm pievilkti un to rezultāti ir neprecīzi. Bet, nu pasaules mērogā ir pieņemts, ka viss kārtībā, tā der- tāpēc pat farmācijas zāles, kuras paredzētas konkrētas diagnozes apkarošanai, nereti nespēj tikt galā, kaut pētījumi pierādīja efektivitāti. Viss slēpjas tajā, ka pētījumos ārkārtīgi reti ņem vērā, testa grupas blakus slimības, dzīves apstākļu/ kvalitātes atšķirības, organisma īpatnības u.t.t.
Tā tad, atgriežoties! Ar ko tad sākas ziedes radīšana?
Pirms rodas ziede, ir jāsavāc daudz un iespējami dažāda informācija par konkrētām sastāvdaļām. Attiecīgi, sākotnēji, apzinoties ziedes iedarbības virzienu, nu, to kurš Jums ir vajadzīgs ir jāatlasa ziedē iekļaujamās sastāvdaļas. Jo lielāka pieredze, jo šis darbs paliek vieglāks- nu, pēc 100 ziedes, jau puslīdz orientējaties sastāvdaļās un saprotat, kurā virzienā skatīties. Bet uz to nedrīkst paļauties, ir vienmēr jāpārbauda jaunākos zinātniskos pētījumus, nereti tiek publicēti jauni un ārkārtīgi nozīmīgi pētījumi. Galvenokārt, teorijas pētīšanā ir svarīgi, ka izstrāde ir efektīva un maksimāli droša, iekļaut ziedē veselībai bīstamas dabas veltes ir nepieļaujami. Nekad nevarat būt droši, ka ziede netiks izmantota uz bērniem, grūtniecēm vai citām sensitīvajām grupām, kuras var saskarties ar nevēlamām blaknēm. Piemēram, tā pati ārstniecības tauksakne, pavisam nesen bija iekļauta daudzos iekšķīgi lietojamos līdzekļos, līdz klajā nāca pētījumi par auga mutagēnu un kancerogēnu iedarbību. Praktiski, vienas dienas laikā ārstniecības tauksakne no iekšķīgi lietojamo preparātu plaukta pazuda pa visam. Jā, ārīgi to drīkst lietot.
Tā tad, esat izvēlējušies ziedes sastāvdaļas un tās pamatojuši/ pārbaudījuši ar teoriju. Un viss liekas, ka ir tieši tā, kā vajag. Nākamais solis ir šo sastāvdaļu atbilstības noskaidrošana- vai izvēlētās sastāvdaļas ir pielietojamas ziedē. Tas nozīmē to, ka konkrētas dabas velšu sastāvdaļas ir jāpārvieto uz ziedi un kā to ir iespējams izdarīt. Kā jau zināt, ir taukos šķīstošas un ūdenī šķīstošas vielas. Ziede paredz lietojumu, tikai taukos šķīstošām vielām, attiecīgi, ir jāsaprot, vai tās vielas, kuras izvēlētajām sastāvdaļām šķīst taukos ir tās, kuras ir nepieciešamas ziedes efekta sasniegšanai. Iespējams, veidojot ekstraktu eļļā, nemaz arī neiegūstat to efektu, kuru esat lasījuši kādā pētījumā, jo pētījumā tika izmantoti cita tipa šķīdinātāji.
Pieņemsim, ka esam atraduši atbilstošas sastāvdaļas, kuras visus iepriekš minētos nosacījumus izpilda un te nāk nākamais. No dabas veltes ir jāizgūst konkrētā sastāvdaļa, to ir jāizdara tā, lai to neizmainītu un nesabojātu. Tā tad ir nepieciešama atbilstoša nesējviela (bāzes eļļa ekstrakcijai) un ekstrakcijas metode- kārstā, aukstā, saules ietekmē u.t.t. Protams, ar nosacījumu, ka ir zināmi jau sākotnējie ekstrakcijas sagatavošanas pamatprincipi, jo diemžēl, lai cik es nestāstītu cilvēki taisa pa savam, nesaprotot, ka rezultāts būs cits. Protams, man tas ir interesants, jo man nav jātaisa tā pašam, es varu paskatīties rezultātu- kas sanāca. Tā teikt, pētījums, kuru nesponsorēju es- tas vienmēr ir patīkami.
Turpinot ceļu mēs nonākam pie paša sarežģītākā- pie cilvēka! Ja ziedē un to sastāvdaļu izvēlē ir nosakāms vēl vismaz kaut kāds darbības ritms, tad mēs nonākot pie cilvēka, te var sagaidīt visu ko var vēlēties. Un es nerunāju par ārstniecisko efektu, bet gan par sadarbību. Manā gadījumā, man ir pašam sava darba grupu, kuras sastāvu esmu izvēlējies es pats un tie ir pieauguši cilvēki, ar kuriem garās intervijās es esmu noskaidrojis galvenos to raksturlielumus- veselības stāvokli, dzimumu, ādas īpatnības, iedzimtības, kaitīgos ieradumus u.t.t. Un, kurus esmu piespiedis ar mani sarunāties. Tas ir pats sarežģītākais, jo nevienam nekad nav laika un nav arī atmiņas, ka jāuzraksta.
Kam tad ir vajadzīga darba grupa, manā gadījumā! Tā ir vajadzīga, lai nekas netiktu testēts uz trusīšiem un neciestu neviens cits lops! Īstenībā, jau izstrādes, kā iepriekš minēju ir drošas! Tā tad, ir sagatavoti daudz un dažādi ekstrakti, kuri tiks izmantoti tālākās izstrādēs, tie tiek pildīti kā mono līdzekļi pudelītēs un tiek izsūtīti darba grupai- kas pudelītē zinu tikai es. Grupas pārstāvji uzsāk šo mono līdzekļu testēšanu uz sevis un protokolē rezultātus, kurus novēro. Grupas pārstāvjiem, es dodu testēt šos mono līdzekļus, kuri varētu arī darboties, atbilstoši, grupas pārstāvju vajadzībām.
Rezultātā tie ir litri ar ekstraktiem, kas apceļojusi darba grupu un man pretī ir konkrēti rezultāti, kā palīdzēja pie konkrētām problēmām. Rezultātus es salīdzinu ar projektētiem/ paredzētajiem rezultātiem. Attiecīgi, tiek koriģēts ziedes gala sastāvs. Varētu šķist šausmīgs pasākums, bet īstenībā nav tik traki, pārbaudot uz savu darba grupu, piemēram, asinszāles ekstraktu, esat ieguvuši rezultātu, kuru var pielietot daudzām citām izstrādēm arī. Trakākā puse šim visam ir izmaksas!
Un te rodas pirmais lējums, konkrētai ziedei! Un te atkal ir vajadzīga darba grupa, kura testēs jau gatavu sastāvu. Tas ir vajadzīgs tāpēc, ka nav iespējams, bez ķīmiķa izglītības, noteikt vai sajaucot divus ekstraktus kopā neradīsies savienojumi, kuri katrā individuālā dabas veltē nav.
Pirms gatavot ziedi vēl ir jāizlemj, par sastāvu. To plāno teorētiski, pirms pirmā lējuma. Kad ir zināms dažādu ekstraktu efekts. Bet jāņem vērā, ka konkrētas (dokumentētas) koncentrācijas ekstrakts darbojas mazliet aktīvāk, kā jau ziedē iekļauts ekstrakts, kurš būs tikai daļa no gala rezultāta. Protams, testa ekstrakts var būt veidots pēc koncentrācijas atbilstoši tam, kāds būs ziedē. Bet tad receptūru jāizplāno jau iepriekš un zinot, ka ziedē ies piemēram 20% ekstrakta. Tad ekstrakts ziedei tiek veidots ar 5x spēcīgāku koncentrāciju, kā mono ekstrakts testa grupai.
Bingo, mazliet esat izputinājuši sevi un ieguvuši savu pirmo ziedi, kuru esat radījuši paši. Te jau var sākt mēģināt to laist cilvēkos, tikai neaizmirstiet, ka atbildību par ziedi uzņematies Jūs, līdz tam mirklim, kamēr ziede tiek lietota tā, kā esat to noteikuši.
Vai šāda pieeja ko garantē un dos iespēju konkrēti noteikt ko ziede spēj un ko nespēj? Nē, jo ik gadu atbilstoši neskaitāmiem faktoriem, sākot ar tiem kas ir dabā, beidzot ar tiem, kas ir Jūsu virtuvē, nenodrošinās identisku iznākumu- neesat tomēr ķīmiskā rūpniecība.
Šis apraksts ir aptuvens, lai ir vieglāk izprast, vismaz virzienu, sistēmu varat veidot savu, kādu vien vēlaties. Mani tas nekādi neķer, tikai atcerieties, jo bezatbildīgāk pieiesiet savām izstrādēm, jo mazāk ticības cilvēkos būs visai nozarei kopumā! Un tas ir tikai mirklis, lai viss aizietu pa reni un mums šādu alternatīvu vairs nebūs.
Sākšu ar pateicību par to ko darāt!
Esmu neizsakāmi priecīga, ka atradu Jūsu radīto lapu.
Ticu, ka viss pie mums atnāk brīdī, kad tas visvairāk nepieciešams un spējam to novērtēt.
Mušmires priekš sevis atklāju tikai šogad un vēlu, kad paspēju savākt tikai dažas.
Tāpēc vēlos jautāt - vai iespējams pie Jums iegādāties mušmires ziedi?
Ja jā, vai iespējama omnivas piegāde?
Burvīgu dienu vēlot,
Ieva Baumane