Apmalpiepe parastā
Fomitopsis pinicola

Parastās apmalpiepes augļķermenī ir atrasti polisaharīdi, kuri iedarbojas imūnstimulējoši un spēj nomākt jaunveidojumu attīstību. Ir gūti pozitīvi rezultāti attiecībā uz sarkomu 180 (pārbaudīta labaratoriski uz pelītēm), dzemdes vēzi, aknu vēzi. Antibakteriālā terpenoīdu un steroīdu iedarbība novērojama uz E.coli, zelta stafilakoku un Bacillus cereus. Pretiekaisuma iedarbību nodrošina inhibētais ferments COX-1 un COX-2.

Tautas medicīna

Japānas tautas medicīnā sēni izmanto, kā pretvēža līdzekli, kā arī no tās gatavo tonizējošu dzērienu, analoģisku tējai. Citās valstīs, Āzijas un Ziemeļamerikas, sēnes novārījumus un nostādinājumus izmanto, lai ārstētu drudzi, dzelteno kaiti, diareju, dizentēriju un novērstu pastiprinātu urīna izdali, kā caureju veicinošu un pretiekaisuma līdzekli, kā līdzekli kuņģa attīrīšanai.

Ievākšana

Ievāc jaunus un veselus augļķermeņus. Vēlams žāvēt saulē, taču ja tādas iespējas nav tad var žāvēt cepeškrāsnī nepārsniedzot 50C temperatūru. Piepi ievāc gada siltajā periodā no pavasara līdz rudenim.

Izmanto saberztu, ikdienas tējas vietā, kā toniku, kā profilaktisku līdzekli pret vēzi un gremošanas sistēmas slimību ārstēšanai.

Lasīt par ausaini ->