Delikātā ziede
Ārstnieciski kosmētiskā ziede

Lietošana

Ziedi lieto ārīgi, nepieciešamajā vietā. Iekšķīgi to lietot nav vēlams, jo satur bīstamas sastāvdaļas, kā parasto bisīti, ķieģeļsarkano sērsēni un ārstniecības tauksakni. Kaut arī dažādās valstīs šīs sastāvdaļas tiek lietotas uzturā, tomēr sliktu pašsajūtu un neprognozējamas sekas tās var radīt.

Sākumā ziedi uzsmērējam uz elkoņa iekšpuses (uz rokas) vai delnas un nosakām vai nav alerģiskas reakcijas pret ziedē esošām sastāvdaļām.

Ziedi var uzglabāt 3 gadus. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā- sargāt no tiešiem saules stariem.

Svarīgi zināt, ka lietojot šo ziedi, 2h pēc lietošanas nav ieteicams sauļoties.

Izveide

Receptes pagatavošana pēc tā paša principa, kā citas ziedes. Par piemēru varat izmantot šo!

Recepte Nr1: 

Kokosriekstu eļļa 10%, Bišu vasks 6%, Divšķautņu asinszāles ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 16%, Ārstniecības salvijas ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 13%, Ārstniecības kliņģerītes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 10%, Islandes cetrārija ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 10%, Ķieģeļsarkanās sērsēnes ekstrakts rīsu kliju eļļā 8%, Japānas krūmcidonijas ekstrakts rīsu kliju eļļā 6%, Sarkanās mušmires un parastās bisītes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 6%, Ārstniecības tauksaknes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 5%, Parasto zemestauku ekstrakts rīsu kliju eļļā 5%, Bērzu čagas ekstrakts vīnogu kauliņu eļļa 5%.

Pamatojums

Skatīsimies pēc receptes, kā jau redzat ir samazināts bišu vaska saturs, kas ziedi padara šķidrāku un labāk uzsūcošos, savukārt, kokosrieksta eļļas saturs ir pietiekams, lai kopīgi spētu sabiezināt ziedi. Šīs abas sastāvdaļas labvēlīgi ietekmē ādu. Kokosriekstu eļļu var izmantot ikdienas ādas kopšanā, īpaši ja āda ir sausa, lobas, uz tās viegli veidojas iekaisumi, tā ir palikusi cieta un zaudējusi “dzīvīgumu”. Eļļu var pielietot arī, lai koptu plakstiņu zonu un intīmo zonu. Bišu vasks ir labs ziedes konservants, kā arī tas veidos kārtiņu uz ādas, kura noturēs ilgāku un maigāku ziedes iedarbību. Var salīdzināt, kā ar ārstniecisku plāksteri, tikai dabīgas izcelsmes un kārtiņa nestrādās, kā gaisu necaurlaidīga membrāna.

Ziedē izmantotai vīnogu kauliņu eļļai un rīsu kliju eļļai kaut arī ir savas ārstnieciskās īpašības, taču tās ir samazinātā versijā (teksta sākumā ir saites, pie bildēm), jo tās ir attīrītas. Izmantojot attīrītas eļļas es iegūstu maksimāli neitrālu bāzi, pie tam tām mainās gan termiņa iespējas, gan temperatūras izturības. Tās, vienkārši, ir daudz stabilākas un nodrošina ziedes kvalitāti labāk, kā neattīrītās eļļas (kuras mēdz arī lieliski oksidēties).

Divšķautņu asinszāle ir pazīstama sen, kā viens no universālākajiem augiem, kuru izmantot kosmētiski. Lai arī tā tiek uzsvērti lietota pret visa veida apdegumiem, kur tai arī ir mežonīgas spējas. Saules apdegumu/ sāpes noņem pāris desmit minūšu laikā un sakopj ādu. Tai tāpat piemīt lieliskas audu reģenerēšanas spējas, tā var palīdzēt reģenerēt tik tālu, ka nepaliks arī rētas. Papildus asinszāle spēj nonākt dziļi ādā, tādi uzlabojāt zemādas slāņu stāvokli un kas īpaši svarīgi, tieši šis augs palīdz ādai nezaudēt mitrumu. Nonākot dziļāk ādā, to var lieliski pielietot arī pret zemādas asins izplūdumiem (zilumiem). Bet ir viens bet, asinszāle, lai arī aizsargā un ārstē ādu, to jāuzmanās lietot, ja atrodaties tiešos saules staros, jo tā pastiprinās iedegumu, līdz pat apdedzināsieties.

Te palīgā nāk arī ārstniecības tauksakne, kura ir neaizstājams audu reģenerators, turklāt tā iedarbojas arī uz nerviem, saitēm, muskuļiem. To visbiežāk izmanto, lai atjaunotu ādu pēc smagām brūcēm, operācijām, grūtniecības (strijas) un tamlīdzīgu seku likvidācijai. Kā arī, ja ir kādi savilkti muskuļi, saišu vai muskuļu iekaisumi, sasitumi un tam līdzīgi, tad tauksakne ir viens no neaizstājamākiem līdzekļiem. Senāk, to arī plaši pielietoja, lai ārstētu kaulu lūzumus un ādas sēnītes.

Savukārt, lai pastiprinātu, tauksaknes efektivitāti, es pievienoju sarkano mušmiri. Sarkanā mušmire ir lielisks pretsāpju līdzeklis, taču retāk ir informācija, ka tā ir arī lielisks ārstnieciskās kosmētisks līdzeklis. Ar tās palīdzību ārstē dažādus izsitumus, čūlas, ādas slimības, ekzēmas, iekaisumus, brūces un tam līdzīgi.

Taču, lai uzlabotu ādas kopjošās īpašības, es izvēlējos pievienot ārstniecības salviju un ārstniecības kliņģerīti, šie ir augi, kuri ir universāli ādas kopšanā, gan pret dažādiem iekaisumiem, gan regulē ādā notiekošos procesus. Pateicoties ārstniecības salvijai var atbrīvoties no riņķiem zem acīm, uzlabot muskulatūras darbību, turklāt ir efektīva pret dažādiem izsitumiem.

Kliņģerīte atkal iedarbojas, kā pretiekaisuma, nomierinošs, antibakteriāls un antioksidanta līdzeklis. Kliņģerīte ne tikai ārstē, bet arī aizsargā ādu ilglaicīgi. Kas interesanti, tad ārstniecības kliņģerīte spēj pastiprināt citu sastāvdaļu efektivitāti, tādi nostrādājot, kā kondicionieris. Protams, no ārstnieciskās kosmetoloģijas viedokļa, tad šis augs ir viens no bāzes augiem, kurš ir efektīvs gan pret dažādām ādas infekcijām, sēnītēm utt. Kas interesanti, šis augs samazinās divšķautņu asinszāles spēju, saules gaismā raisīt apdegumus un aizsargās ādu papildus no UV iedarbības, kā arī pēc sauļošanās palīdzēs ādu sakopt.

Ārstniecības salvijai ir viena īpašība, kuru iepriekš nepieminēju, tā sastāvdaļās ir tādi elementi, kuri veicina kolagēna sintēzi ādā. Tad, nu lai palielinātu šo efektu ir pievienota ķieģeļsarkanā sērsēne, kura ir līderis dabas velšu pasaulē, kolagēna sintēzes veicināšanā.

Pateicoties tam, ka bērza čagā ir daudz melanīna un antioksidants beta glukāns, tā iedarbojas uz ādu un neļauj tai novecot (neļauj veidoties krunkām un notur ādas tvirtumu). Aizsargā ādu no fotobojājumiem, tumšiem pleķiem un tūskas ap acīm. Bērza čagas kosmētika palīdzēs arī mazināt rētas, ādas nogurumu, akni, atvērtas poras, uzlabos ādas asins mikrocirkulāciju, mazinās celulīta un striju izpausmes.

Bērza čagu var labi izmantot arī ādas sakopšanai pēc ķīmiskā pīlinga, lāzera slīpēšanas un citām, ādu traumējošām procedūrām.

Parastie zemestauki, ir viena no unikālākajām, mūsu dabas veltēm. Tā darbojas praktiski uz visu un tai nav pat līdzinieku. Šī sēne nav panaceja, bet praktiski spēj darboties gan uz sēnītēm, gan uz dažādiem jaunveidojumiem uz ādas un zem ādas, uzlabot gan ādas stāvokli, gan zem ādas esošu mezgliņu, iekaisumu novēršana un ko tik vēl. Šī sastāvdaļa, praktiski aizpilda visus tukšumus pārējām sastāvdaļām un rada pilnvērtīgu un stabilu iedarbību ziedei kopumā. Varētu teikt pat dublējošs līdzeklis un iespēju palielinošs.

Islandes cetrārijs rada izteiktu asinsvadu sašaurinošu iedarbību, tam piemīt nomierinošas un dabīga antiseptika īpašības. Islandes cetrārijs ir populārs ar savām pretsēnīšu un antibakteriālajām īpašībām (tas ir efektīvs pret grampozitīvām un gramnegatīvajām baktērijām).

Islandes cetrārija ekstrakts lieliski palīdz arī tūskas gadījumā, turklāt mazina risku, ka varētu veidoties patoloģiski rētaudi. Islandes cetrāriju parasti izmanto, lai samazinātu ādas iekaisumu un kairinājumu, samazinātu kuperozas simptomus, izārstētu dažādas formas rozāciju, ārstētu pinnes, dziedētu brūces, lai atbrīvotos no maisiņiem zem acīm un tūskas, lai ārstētu kompleksi dermatoloģiskās infekcijas slimības, lai apstrādātu inficētas brūces, lai ārstētu mehāniskas un termiskas ādas traumas, lai apstrādātu rētas un brūces, lai ārstētu apdegumus.

Japānas krūmcidonija ir lielisks, ādu kopjošs līdzeklis, ar tā palīdzību mazina pigmentācijas plankumus un vecuma iezīmes uz ķermeņa.

Un visbeidzot, parastā bisīte! Viena no viss, viss apspriestākajām sēnēm, ik pavasari! Bet šoreiz mēs nerunāsim par tās ēšanu, bet ārīgu lietošanu. Tā uzlabos dažādu ķermeņa, kustīgo daļu (locītavu) darbību, palielinās locītavu apasiņošanu.

Par katru augu varat izlasīt arī saitēs pie bildēm, teksta augšpusē.

Rezultātā...

Rezultātā tiek iegūts universāls ārstnieciskās kosmētikas līdzeklis, kura iedarbības virziens ir pilnvērtīga visa ķermeņa ārīga kopšana, tai skaitā gan sejas, gan roku un pat intīmās zonas.

Šāda veida ziede palīdzēs sakārtot ādas stāvokli, sabaros to, aizsargās no UV staru iedarbības (2h pēc lietošanas), palielinās ādas tvirtumu, piešķirs ādai samtainību, uzlabos tauku vielmaiņu ādā un iedarbosies regulējoši arī ilgākā laika posmā. Attīrīs ādu no piesārņojuma. Tai pat laikā iedarbosies ārstnieciski gan uz ādu, gan zemādas slāņiem. Principā, pilnvērtīgs un dabīgs ārstnieciskās kosmētikas līdzeklis, kuru var izmanto ikdienā un aizstāt lielāko daļu savu kosmētisko līdzekļu. Un iegūt vēl labāku efektu, gan kosmētisku, gan ārstniecisku!

Ja, tomēr pagatavosiet šādu ziedi, es priecāšos, ja padalīsieties ar tālākiem novērojumiem par tās efektivitāti un savu personisko pieredzi.