Atjaunojošā ziede
Ziede ar reģenerējošām īpašībām

Sastāvs

Tauksaknes izvilkums vīnogu kauliņu eļļā, Kokveda alvejas sausā ekstrakta izvilkums vīnogu kauliņa eļļa, Bišu vasks, Kokosriekstu eļļa, Kliņģerītes ziedu izvilkums vīnogu kauliņu eļļā, Priežu sveķi.

Lietošana

Ziedi lieto lokāli, tieši uz ādas bojājumu skarto vietu. Ierobežojumu lietošanā nav, neskaitot alerģiskas reakcijas, tāpēc pirms lietojat šo ziedi uzsmērējiet uz iekšdelnu nedaudz un palūkojieties vai nerodas blaknes.

Ziedi var uzglabāt divus gadus, taču tas nenozīmē, ka pēc 2 gadiem tā zaudēs savas īpašības un būs nelietojama.

Izveide

Ņemam divus traukus. Pirmajā ievietojam priežu sveķus un bišu vasku un uzkārsējam līdz 120C, līdz tie pilnībā izkūst. Nepieciešamības gadījumā, atdalām sveķos esošo gružus. Ieteicams, gatavot nelielās porcijās, lai sveķi ar bišu vasku neatrastos šādā temperatūras režīmā pārlieku ilgi- maksimāli, kritiskais ilgums ir 3h, taču nevajag to sasniegt.

Otrā traukā pildam pārējās sastāvdaļas. Bišu vaskam un priežu sveķiem izkūstot mēs mazinām temperatūru uz 50-60C un liekam sildīties arī otru trauku līdzās (te var ievietot arī termometru). Redzot, ka otrā traukā visas sastāvdaļas ir uzsilušas un izkusušas, tai pat laikā, pirmā traukā masa ir padzisusi (abos traukos puslīdz vienlīdzīga temperatūra +-20C). Abu trauku saturus varam saliet kopā un izņemt no sildīšanas iekārtas. Iegūto masu ir nepieciešams kārtīgi izmaisīt un sapildīt kārstu tīros, dezinficētos traukos. Traukus labi var izsildīt, sildot pašu ziedes masu!

Recepte:

Bišu vasks 15%; Priežu sveķi 5%; Kokosriekstu eļļa 15%; Tauksaknes ekstrakts 25%; Alvejas ekstrakts 25%; Kliņģerītes ekstrakts 15%.

Pamatojums

Šīs ziedes pamata uzsvars tiek likts uz ārstniecības tauksaknes un kokveida alvejas reģenerējošām īpašībā, attiecīgi, šīs ziedes pamatdoma ir iedarboties uz ādu visos tās slāņos atjaunojoši. Tauksakne sevi ir pierādījusi jau gadiem, ar savām īpašībām, atjaunot to, ko ir izdevies sabojāt, tā atjauno šūnas, mazinot rētaudu veidošanās iespējas. Ir arī pozitīva ietekme uz dažāda veida ādas plīsumiem- strijām, kā arī dažādām ādas alerģijām. Kokveida alveja īpašus komentārus neprasa, taču tās būtība šai ziedē ir bagātinoša un balstoša tauksaknes iedarbībai- augi savā starpā viens otru papildina, labāku rezultātu sasniegšanai. Kliņģerīte, savukārt, iedarbojas nomierinoši uz ādu, kas nodrošina, ka iepriekšējie divi augi, ja iedarbosies pārlieku agresīvi, tad kliņģerīte mazinās iekaisumus, sasārtumus, niezi un sāpes, kuras var rasties dzīšanas procesā.

Pašā ziedē ir izmantoti arī pamata elementi- bišu vasks, priežu sveķi, kokosriekstu eļļa, kuri arī bez jel kādām papildus vielām iedarbojas dziedinoši un barojoši.

Šī tipa ziedēm ir arī daudz plašāka spektra iedarbība, tā iedarbosies arī uz zemādas slāņiem, taču rakstā apskatām galvenos iedarbības virzienus.